Jak usunąć konto na Spotify?

Czasem jest tak, że chcemy zrezygnować z subskrypcji jakiejś aplikacji z różnego rodzaju przyczyn. Nie zawsze jednak mamy taką opcję podaną na tacy i musimy trochę jej poszukać, aby usunąć konto w danym programie. Dzisiaj skupimy się na aplikacji Spotify i usunięciu permanentnie konta tak, by już pozbyć się go na dobre. W poniższym artykule dowiesz się jak w szybki i prosty sposób, możesz usunąć swoje konto z aplikacji streamingowej Spotify.
jak usunąć konto na spotify

Jak usunąć konto na Spotify?

Usunięcie konta w portalu streamingowym Spotify jest naprawdę proste, jednak przez mało intuicyjny interfejs ciężko jest się odnaleźć. Dlatego też wielu użytkowników ma problem z usunięciem konta. Na szczęście dla takich osób powstała ta prosta instrukcja, która krok po kroku pokaże jak usunąć konto bez żadnego problemu. Jedyne co należy robić to poruszać się zgodnie z poniższą instrukcją, a usunięcie konta zajmie wam krótką chwilę bez żadnych problemów. 

Jak usunąć konto na Spotify – instrukcja krok po kroku

Usunięcie konta w serwisie Spotify wcale nie jest tak trudną czynnością, jakby się mogło zdawać. Jedyne, o czym musimy pamiętać to fakt, że nie możemy zrobić tego w aplikacji na telefonie, a wyłącznie z poziomu przeglądarki internetowej. Nie ważne czy to będzie Chrome, Opera czy Mozilla Firefox, gdyż jak możemy zauważyć, obsługiwane są wszystkie najbardziej popularne przeglądarki internetowe.

Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać to zalogowanie się do naszego konta w serwisie Spotify poprzez naszą przeglądarkę internetową. Po zalogowaniu się musimy przejść na adres https://support.spotify.com/pl/contact-spotify-support/. Drugą opcją jest najechanie na swoją nazwę użytkownika, która widnieje w prawym górnym rogu, po czym klikamy opcję „Konto”. Po wybraniu tej opcji zostaniemy przeniesieni do ustawień naszego konta, niestety próżno tu szuka opcji usunięcia naszego konta, ponieważ takowej niestety nie ma. Kolejnym krokiem, jaki musimy wykonać to odnalezienie zakładki „Pomoc”, która powinna znajdować się w górnej części naszego ekranu. Mamy tam kilka opcji do wyboru jednak nas będzie interesować opcja „Konto i płatności”, a następnie „Pomoc z kontem”. Kursorem zjeżdżamy praktycznie na sam dół ekranu i odnajdujemy opcję „Zamknij konto”, a następnie w nią klikamy.

Przeczytaj  Ulubiona muzyka i jesienny kubek ciepłej kawy – sposób na idealny poranek

Kolejnym krokiem jest wybór opcji „Skontaktuj się z usługą klienta (o ile jesteś użytkownikiem konta premium) lub „zamknij konto” (jeśli korzystasz z konta free). Teraz czeka na ciebie podstrona, na której nie sposób jest nie zauważyć wielkiego napisu „Witaj! W czym możemy pomóc”. Mamy tu wiele opcji jednak nas interesuje opcja „Konto”, a następnie opcja „Chcę zamknąć swoje konto”. Następnie klikamy „Zamknięcie konta”, wykonujemy kilka poleceń, które trzeba po prostu przeklikać i tak przebrniemy przez wszystkie formalności i zamkniemy konto Spotify. Przed wykonaniem tych kroków należy się dobrze zastanowić, czy chcemy to zrobić, ponieważ poprzez usunięcie stracimy dostęp do wszystkich stworzonych i zapisanych playlist, jak i do wszystkich danych w aplikacji.

Więcej informacji o tym, jak usunąć konto w aplikacji Spotify znajdziesz na stronie: https://pcpro.pl/jak-usunac-konto-na-spotify

Jak usunąć konto na Spotify – anulowanie płatnej subskrypcji naszego konta

Nie zawsze jest tak, że chcemy usunąć całkowicie nasze konto, tylko chcemy przejść na konto free, za które nie musimy płacić. Zmiana ta jest także prosta i nie wymaga dużych umiejętności. Wystarczy, że zalogujemy się na główną stronę naszego konta w serwisie Spotify. Po zalogowaniu wybieramy zakładkę Twój plan i klikamy w opcję „Zmień plan”

Wyszukujemy opcję „Spotify Free” i klikamy w przycisk „Anuluj Premium” i potwierdzamy swój wybór. Po przejściu na konto free będziemy mieli dostęp do konta premium, aż do momentu wygaśnięcia okresu rozliczeniowego. Tak więc nie musimy się martwić, że nasze pieniądze poszły w błoto, ponieważ tylko anulowaliśmy usługę premium bez permanentnego usuwania konta. Dodatkowo w każdej chwili bez żadnego problemu możemy wykupić sobie płatną subskrypcję i ponownie z niej korzystać. Tak więc od nas zależy czy chcemy permanentnie usunąć konto, czy tylko przejść na pakiet darmowy z reklamami.

Przeczytaj  DJ na weselu - czy to praca dla mnie?
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
wyjście do klubu muzyka klubowa

Wyjście do klubu - jak się ubrać i przygotować?

Następny artykuł
pianino z nutami

Ile kosztuje nauka gry na fortepianie?

Zobacz też