Do jakiej muzyki weselnej będą bawić się goście?

Najpiękniejsze wesele to takie, na którym goście tańczą do rana na parkiecie. Do tego potrzebny jest wodzirej na wesele, który poprowadzi tłum na parkiet. A może lepiej wybrać DJ’a, który zna wszystkie najnowsze kawałki? Wszystko zależy od gości. Jeśli większość to rodzina w wieku 40+ to jest szansa, że DJ się nie sprawdzi.
wodzirej na wesele

Kiedy Wodzirej na wesele?

Jest to osoba lub nawet cały zespół, który poprowadzi wesele. Zaprosi gości do różnych zabaw, zażartuje z wujka albo poda kieliszek, kiedy trzeba. Poderwie tłum do tańca niezależnie od wieku. Starsi goście weselni wręcz nie wyobrażają sobie wesela bez takiej osoby. Wodzirej na wesele moderuje zabawę i wie, kiedy dać wolniejszy kawałek, a kiedy przyspieszyć. Doskonale czuje klimat weselny. Młodsze pokolenie też wpadnie w wir zabawy, gdy wodzirej na wesele zacznie zachęcać do zabawy na parkiecie. Doskonale wie, kiedy jest czas na przyśpiewkę „A teraz jedziemy na jednego”. Takie melodie integrują dwie nieznajome sobie rodziny, które często po raz pierwszy się widzą.

Można zamówić u niego różnoraki typ muzyki, czy to będą lata 90 czy disco polo. To ustalają już Państwo młodzi.

Kiedy DJ na wesele?

DJ może grać każdą muzykę. Współczesną jak i bardziej biesiadną. Jeśli na weselu jest mnóstwo młodych ludzi, dla których wodzirej byłby kiczowatym rozwiązaniem lepszy będzie wybór DJ’a. Wszystko zależy też od stylu wesela, ale głównie od gości. Wesele skromniejsze z małym parkietem oznacza mało miejsca dla zespołu, wtedy DJ jest idealnym rozwiązaniem. Choć DJ nigdy nie poderwie gości do tańca tak jak Wodzirej. Zadaniem DJ’a jest puszczanie muzyki, a opiekowanie się gośćmi nie jest jego mocną stroną. Za to doskonale zna wszystkie trendy muzyczne i wie do jakich piosenek goście będą bawić się najlepiej.

Przeczytaj  DJ na weselu - czy to praca dla mnie?

Dowiedz się więcej na temat organizacji wesela na Lovely Wedding!

Jaką muzykę wybrać na wesele?

Pierwszy taniec 

Kojarzy się z melodią, która jest symbolem miłości. Często pary mają tzw. Swoją Piosenkę. Jest to zazwyczaj melodia o pięknej miłości i o uczuciach dwojga zakochanych. Jeśli para nie ma swojej ulubionej piosenki, może wybrać spośród wielu miłosnych tytułów.

Muzyka w stylu lat 80 i 90

Popowe hity z tamtych lat poderwą na parkiet każdego. Są to pewniaki, które poruszą nawet najbardziej oporne towarzystwo. Warto też dodać kilka rockowych tytułów, ostrzejszych i szybszych. Przy nich też można doskonale się bawić. Podczas dobierania muzyki należy pamiętać o idealnych proporcjach. Kompozycja powinna składać się z szybszych, ale też wolniejszych utworów. Nie można zapomnieć o złotych przebojach, przy których starsze towarzystwo przypomni sobie swoje wesela i wstąpi na parkiet jak za starych dawnych lat. Muzyka przeplatana tańcem i dobrą zabawą zapewni gościom piękny czas do rana.

Wesele w stylu disco polo? 

Wodzirej na wesele jest w tym wypadku niezbędny. Nikt nie poprowadzi imprezy disco lepiej niż on. Stare przeboje rozgrzeją atmosferę, gdy poleci Mydełko Fa, każdy wujek w ciągu sekundy będzie na parkiecie. Disco polo to także współczesne piosenki, których tekst zna chyba każdy, choć spora część gości udaje, że nie lubi to bawi się przy niej do rana. Ona tańczy dla mnie od kilku lat króluje na parkietach weselnych i nie zanosi się na zmiany.

Muzyka biesiadna

Czyli stare dobre polskie i zagraniczne przeboje, ważne by nadawały się do tańca. Prawy do lewego, Bałkanica czy Makarena. Wszyscy znają słowa, każdy umie je tańczyć. Z taką muzyką można zaplanować wręcz idealne wesele. Kilka piosenek biesiadnych można wykorzystać także podczas zabaw i konkursów. Wszyscy goście chętnie wezmą w nich udział. Warto pamiętać też o najstarszych gościach. Poczują się wyjątkowo przy nutach wiekowych piosenek takich jak Krakowiaczek jeden.

Podsumowanie

Muzyka jest podstawą dobrej zabawy, podczas wesela parkiet nie może świecić pustkami. Przy wyborze piosenek trzeba uwzględnić swój gust muzyczny, lecz nie zapominać o gościach. Należy dobrać muzykę tak, by goście bawili się do białego rana i nie siedzieli tylko przy kieliszku.

Przeczytaj  Dieta dla profesjonalnego muzyka - co warto jeść?
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Rock progresywny zespoły

Rock progresywny – zespoły z tego ambitnego nurtu muzyki popularnej

Następny artykuł
piosenki o miłości

Piosenki o miłości – TOP 15 przebojów dla zakochanych, które ukazują różne oblicza miłości

Zobacz też