Piosenki o przyjaźni – 10 największych hitów o przyjaciołach

Piosenki o przyjaźni są tak różne, jak różne bywają jej oblicza. Jaką piosenkę zadedykować przyjacielowi? Poznaj 10 fantastycznych utworów, które powstały na cześć tej szczególnej więzi.
piosenki o przyjaźni

Szukasz piosenek o przyjaźni? Trafiłeś pod właściwy adres. Poniżej znajdziesz zestawienie największych hitów adresowanych do przyjaciół z repertuaru takich muzycznych legend jak Sting, Bryan Adams, Queen czy The Beatles. Sprawdź, które piosenki o przyjaźni najlepiej się zestarzały!

Najlepsze piosenki o przyjaźni – TOP 10 utworów

Chcesz pokazać swoim przyjaciołom, że są dla ciebie najważniejsi na świecie, ale nie wiesz, jak to zrobić? Świetnym sposobem na wyrażenie uczuć będzie przesłanie im wzruszającej piosenki o przyjaźni. Oto 10 utworów, wśród których na pewno znajdziesz taki, który idealnie opisuje waszą relację.

Sting feat. Eric Clapton – „It’s Probably Me”

Utwór ze ścieżki dźwiękowej „Zabójczej broni 3”, który następnie pojawił się także na kilku płytach Stinga, m.in. „Ten Summoner’s Tales”. Piosenka opowiada o trudnej, lecz silnej przyjaźni męsko-męskiej. Takiej, jaka połączyła głównych bohaterów serii „Lethal Weapon”.

The Rembrandts – „I’ll Be There for You”

Piosenka o przyjaźni, którą zna każdy fan serialu „Friends”. Opowiada o tym, że niezależnie od tego, jak bardzo życie daje ci w kość, są ludzie, którzy zawsze będą po twojej stronie. W promującym ją teledysku pojawiły się gwiazdy „Przyjaciół”.

Przeczytaj  Najpiękniejsze piosenki francuskie – wędrówka przez historię muzyki

Renata Przemyk i Katarzyna Nosowska – „Kochana”

Jedna z najpiękniejszych polskich piosenek o przyjaźni między kobietami, które są gotowe wesprzeć się w każdej najtrudniejszej chwili. W 2020 roku Renata Przemyk nagrała nową wersję utworu w duecie z Igorem Herbutem.

Red Hot Chili Peppers – „My Friends”

Pochodząca z albumu „One Hot Minute” piosenka to jednocześnie wyznanie miłosne pod adresem przyjaciół i opis samotności, smutku i depresji, w jakiej pogrążają się ludzie otaczający podmiot liryczny.

Stanisław Soyka – „Druha we mnie masz”

Piosenka z pierwszej odsłony serii „Toy Story” to jeden z disneyowskich hitów, który w oryginale wykonuje Randy Newman. Na naszej liście umieszczamy jednak polską wersję, którą śpiewał Stanisław Soyka. Autorem tłumaczenia słów jest Filip Łobodziński.

The Beatles – „With a Little Help from My Friends”

Absolutny klasyk, jeśli chodzi o piosenki o przyjaźni. Tekst i muzykę napisali do niej John Lennon i Paul McCartney, zaś oryginalnie śpiewał ją perkusista Ringo Starr. Utwór doczekał się licznych coverów, z których najsłynniejszy jest ten w wykonaniu Joe Cockera.

Queen – „Friends Will Be Friends”

Kolejny klasyczny song kultowej grupy rockowej na naszej liście. Nawet w najgorszy dzień zawsze możesz liczyć na przyjaciół – przekonywał Freddie Mercury, wykonując ten utwór. Szczęśliwcami są ci, którzy mogą się z nim zgodzić.

Spice Girls – „Wannabe”

Największy hit najsłynniejszego girlsbandu w historii muzyki popularnej. Dziewczyny ze Spice Girls ostrzegały w nim potencjalnych adoratorów, że występują w pakiecie ze swoimi przyjaciółkami. Jeśli chcesz zostać kochankiem którejś z nich, musisz najpierw dogadać się całą grupą.

Krzysztof Krawczyk i Goran Bregović – „Mój przyjacielu”

Gangsterzy trzymają swoich przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Adresat utworu Krawczyka i Bregovicia przez swoje niecne uczynki przeskoczył z pierwszej do drugiej grupy, dlatego – wbrew temu, co sugeruje tekst piosenki – powinien zacząć się poważnie obawiać.

Przeczytaj  Wzruszające piosenki o miłości – najpiękniejsze romantyczne utwory [lista TOP 10]

Sting, Rod Stewart i Bryan Adams – „All for Love”

Listę najlepszych piosenek o przyjaźni otwiera i zamyka piosenka filmowa wykonywana przez Stinga w kolaboracji z innymi gwiazdorami. Bryan Adams, pisząc ten utwór na ścieżkę dźwiękową „Trzech muszkieterów”, wykorzystał słynne hasło „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Piosenki o przyjaźni potrafią wzruszyć i wywołać nostalgię. Spodobało ci się powyższe zestawienie? Sięgnij do naszych pozostałych rankingów, gdzie znajdziesz najlepsze piosenki o miłości, Polsce i innych motywach.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny artykuł
Zespoły muzyczne z lat 70.

Najpopularniejsze zespoły muzyczne z lat 70. – epoka rozkwitu rocka w Ameryce i Europie

Zobacz też