Wzruszające piosenki o miłości – najpiękniejsze romantyczne utwory [lista TOP 10]

Wzruszające piosenki o miłości potrafią rozkruszyć nawet najtwardsze serce. Przedstawiamy 10 hitów, które idealnie nadają się na randkę lub pierwszy taniec. Sprawdź, czy znasz każdy z nich!
wzruszające piosenki o miłości

Jeśli szukasz muzyki dla zakochanych, trafiłeś pod właściwy adres. Poniżej znajdziesz listę wzruszających piosenek o miłości, które uświetnią romantyczny wieczór lub wycieczkę za miasto. Będą też doskonałym elementem weselnej playlisty.

Najbardziej wzruszające piosenki o miłości – TOP 10 romantycznych utworów

Nawet najpiękniejsze miłosne ballady nie zawsze są romantyczne. Zdarza się, że opowiadają o uczuciu trudnym, utraconym lub niespełnionym. W niniejszym tekście nie znajdziesz jednak hitów, takich jak „I Will Always Love You” czy „Every Breath You Take”. Skupimy się wyłącznie na utworach o wspólnym szczęściu. Oto TOP 10 wzruszających piosenek o miłości.

Ed Sheeran – „Perfect”

Jeśli nie jesteś królem parkietu i szukasz piosenki na pierwszy taniec, przy której można się pobujać i poprzytulać, „Perfect” to idealny wybór. Spokojna i szalenie romantyczna ballada Eda Sheerana sprawi, że poczujecie się jak w niebie i zapomnicie o całym świecie.

Elton John – „Can You Feel The Love Tonight”

Przebój z „Króla lwa” to jedna z najpiękniejszych piosenek o miłości, jakie kiedykolwiek powstały. Podmiot liryczny zachwyca się w niej faktem, że dotarł ze swoją drugą połówką tak daleko – dzisiaj, tutaj, gdzie króluje miłość. Lepsza piosenka na wesele po prostu nie istnieje.

Sade – „Kiss of Life”

Niemal wszystkie utwory Sade to zmysłowe wyznania miłości. „Kiss of Life” należy do tych, które opowiadają o miłości szczęśliwej. Nie jest to może utwór na tyle żwawy, by tańczyć do niego na imprezie, ale na pewno sprawdzi się podczas spotkania sam na sam.

Przeczytaj  Piosenki o przyjaźni – 10 największych hitów o przyjaciołach

Bryan Adams – „(Everything I Do) I Do It for You”

Hit z filmu „Robin Hood: Książę Złodziei” i absolutny klasyk wśród wzruszających piosenek o miłości. Bo cóż może być bardziej poruszającego od wyznania, że „cokolwiek robię, robię to dla ciebie”. Szczególnie, kiedy autorem tego wyznania jest Bryan Adams.

Lenny Kravitz – „I Belong to You”

Kolejne piękne deklaracje znajdziesz w utworze „I Belong to You” Lenny’ego Kravitza. Podmiot liryczny oddaje się tu w całości swojej wybrance, która osładza i dopełnia jego istnienie.

Florence and The Machine – „You’ve Got the Love”

Florence Welch ma w swojej dyskografii wiele utworów o relacjach, które zostawiły po sobie tylko zgliszcza. Na ich tle wyróżnia się wzruszająca piosenka o miłości skierowana do partnera, który zna swoją wybrankę na wylot i zawsze jest dla niej oparciem.

Elvis Presley – „Love Me Tender”

Nie istnieje chyba większy klasyk, jeśli chodzi o wzruszające piosenki o miłości. Utwór „Love Me Tender” na przestrzeni prawie 70 lat doczekał się licznych aranżacji, jednak najlepszą zawsze pozostanie jego oryginalna wersja w wykonaniu Elvisa Presleya.

Metallica – „Nothing Else Matters”

Metallica nie kojarzy się raczej z romantycznymi balladami, a jednak kapeli Jamesa Hetfielda udało się stworzyć jeden z najsłynniejszych przebojów o miłości w historii muzyki. A wszystko za sprawą pięknej melodii i myśli przewodniej zawartej w samym tytule – kiedy znajdziesz prawdziwą miłość, nic innego nie ma znaczenia.

Depeche Mode – „Enjoy the Silence”

Kolejny wielki hit, który od ponad 30 lat króluje na weselach i wszelkich innych imprezach. Podmiot liryczny zachęca w nim swoją drugą połówkę, by razem pomilczeć. Słowa są bowiem zbędne, gdy wszystko, czego kiedykolwiek pragnąłeś, jest w twoich ramionach.

Jeśli chcesz poznać więcej pięknych przebojów, nie tylko wzruszających piosenek o miłości, zobacz także nasze pozostałe zestawienia. Znajdziesz tam m.in. polskie piosenki o miłości oraz inne znane hity.

Przeczytaj  Piosenki o miłości – TOP 15 przebojów dla zakochanych, które ukazują różne oblicza miłości
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
polskie piosenki o miłości

Polskie piosenki o miłości – lista najpiękniejszych romantycznych utworów [TOP 10]

Następny artykuł
piosenki o Polsce

Piosenki o Polsce – 10 bardziej lub mniej patriotycznych utworów, które powinien znać każdy Polak

Zobacz też