Piosenki o miłości – TOP 15 przebojów dla zakochanych, które ukazują różne oblicza miłości

Piosenki o miłości to nie zawsze romantyczne ballady o szczęśliwych związkach. W naszym zestawieniu zebraliśmy 15 piosenek, które przedstawiają to wyjątkowe uczucie z różnych perspektyw. Sprawdź!
piosenki o miłości

Piosenki o miłości czasem są romantyczne i wzruszające, ale mogą też opowiadać o nieodwzajemnionym uczuciu, opisywać ból porzuconych nieszczęśników lub wyrażać tysiące innych emocji związanych ze stanem zakochania. Do naszego zestawienia wybraliśmy największe przeboje, które prezentują miłość w jej rozmaitych odcieniach.

Najpiękniejsze piosenki o miłości – TOP 15 utworów o zakochanych

„Kochać to nie znaczy zawsze to samo” śpiewał w latach 90. Andrzej Krzywy z zespołu De Mono. W tym prostym zdaniu kryje się sporo racji. Miłość ma wiele twarzy i w zależności od sytuacji można odczuwać ją na różne sposoby. Przedstawiamy TOP 15 różnorodnych piosenek o miłości.

The Police – „Every Breath You Take”

Największy z przebojów grupy dowodzonej przez Stinga, który uchodzi za jedną z najbardziej romantycznych piosenek o miłości w dziejach. Gdy wsłuchasz się w tekst, szybko zorientujesz się jednak, że to nieprawda. Piosenka śpiewana jest z perspektywy porzuconego mężczyzny, który obserwuje każdy oddech i każdy krok swojej byłej dziewczyny. Nie brzmi to zbyt rozczulająco, prawda?

Przeczytaj  Najpiękniejsze piosenki francuskie – wędrówka przez historię muzyki

Sinéad O’Connor – „Nothing Compares To You”

Przepiękna i niesamowicie smutna ballada z repertuaru Sinéad O’Connor. Opowiada o kobiecie, która po rozstaniu z ukochanym nie potrafi cieszyć się wolnością. Wciąż rozpamiętuje wspólne chwile i zastanawia się, gdzie popełniła błąd. Utwór pochodzi z albumu „I Do Not Want What I Haven’t Got” wydanego w 1990 roku. Co ciekawe, jest to interpretacja, ponieważ utwór został napisany przez Prince’a.

The Beatles – „All You Need Is Love”

To jedna z najsłynniejszych piosenek o miłości w historii muzyki. Po raz pierwszy wydano ją w 1967 roku jako niezależny singiel. Utwór stanowi pochwałę uczucia, które jest po prostu dobre na wszystko. Znalazł się na wielu płytach i składankach, a także na ścieżkach dźwiękowych kilku produkcji filmowych, m.in. „To właśnie miłość” (2003) i „Across the Universe” (2007).

Phil Collins – „Against All Odds”

Tytułowa piosenka z filmu „Przeciw wszystkim” (1984), którą oryginalnie wykonywał Phil Collins. Mężczyzna błaga w niej kobietę, która go opuszcza, by zobaczyła, jak cierpi i dała mu kolejną szansę. Collins napisał ją po swoim rozwodzie. Tę rozdzierającą serce rockową balladę coverowały później różne artystki, m.in. Mariah Carey i Bonnie Tyler.

Elton John – „Can You Feel The Love Tonight”

Przepiękna ballada wyrażająca zachwyt nad miłością, która połączyła podmiot liryczny i jego drugą połówkę. Autorem i wykonawcą utworu jest Elton John, który napisał go z myślą o ścieżce dźwiękowej filmu „Król Lew” (1994). Piosenka została wówczas uhonorowana Oscarem.

Julie London – „Fly Me To The Moon”

Standard jazzowy, który opisuje miłość jako niemal kosmiczne uczucie wznoszące zakochanych między gwiazdy. Na przestrzeni niemal 70 lat od momentu powstania tej piosenki o miłości wykonywały ją dziesiątki artystów, w tym Julie London, Frank Sinatra, Doris Day czy Westlife.

Przeczytaj  Wzruszające piosenki o miłości – najpiękniejsze romantyczne utwory [lista TOP 10]

Lenny Kravitz – „Again”

Lenny Kravitz większość tekstów swoich piosenek poświęcił miłości i pożądaniu. W utworze „Again” skupił się na początku znajomości i zachwycie, jaki pojawia się podczas zakochiwania się w kimś nowym. Piosenka pochodzi z płyty „Greatest Hits” z 2000 roku.

The Beatles – „Something”

Kolejna piosenka The Beatles na naszej liście to przejmująca ballada „Something”, która pochodzi ze słynnego albumu „Abbey Road”. Jej autorem wyjątkowo był gitarzysta George Harrison. Niektórzy twierdzą, że napisał ją dla swojej pierwszej żony. Utwór opisuje fascynację mężczyzny jego ukochaną, jednocześnie jednak wyraża jego obawy, co do przyszłości ich związku.

Sade – „Your Love Is King”

Utrzymana w klimacie smooth jazzu piosenka Sade z 1984 roku, której bohaterka celebruje miłość kochającego ją mężczyzny. „Your Love Is King” to jedna z wielu piosenek artystki opisujących szczęśliwą miłość. Jeśli lubisz spokojną muzykę, do której można się zmysłowo pokołysać, spodobają ci się także utwory „Paradise”, „Kiss of Life”, „By Your Side” oraz „Smooth Operator”.

Ed Sheeran – „Perfect”

Idealna piosenka o miłości na pierwszy taniec na weselu, co wykorzystało już wiele młodych par. Nic w tym dziwnego. W końcu przebój Eda Sheerana z albumu „Divide” to jedno z najpiękniejszych wyznań miłosnych w historii muzyki.

Whitney Houston – „I Will Always Love You”

Listę piosenek o miłości, na której zabrakłoby tego hitu, należy uznać za niepełną. Oryginalnie utwór „I Will Always Love You” wykonywała Dolly Parton, jednak przebojem stał się dopiero wtedy, gdy Whitney Houston zaśpiewała go na ścieżce dźwiękowej z filmu „Bodyguard”. Królowa R&B wystąpiła w tej produkcji obok Kevina Costnera jako gwiazda, która zakochała się w swoim ochroniarzu. 

Celine Dion – „My Heart Will Go On”

Kolejny przebój muzyki filmowej. „My Heart Will Go On” to nagrodzona Oscarem piosenka o miłości w wykonaniu Celine Dion, która promowała film „Titanic” z 1997 roku. Utwór opowiada o miłości wiecznej, która trwa niezależnie od tego, co dzieje się z ukochaną osobą.

Przeczytaj  Polskie piosenki o miłości – lista najpiękniejszych romantycznych utworów [TOP 10]

INXS – „Never Tear Us Apart”

Wielki przebój australijskiej grupy INXS, wydany w 1988 roku na płycie „Kick”. Opowiada o kochających się ludziach, których nic nie jest w stanie rozdzielić. Piosenkę coverowali m.in. Natalia Imbruglia i Tom Jones.

Bryan Adams – „Have You Ever Really Loved A Woman?”

Piosenka z filmu „Don Juan DeMarco” (1995) to obok „(Everything I Do) I Do It for You” jedna z najpiękniejszych piosenek filmowych, ballad miłosnych i kompozycji Bryana Adamsa. Szczegółowo opisano w niej, na czym polega zmysłowa miłość mężczyzny do kobiety. Każdy refren kończy natomiast zwrotem do słuchacza, pytając go czy kiedykolwiek naprawdę kochał kobietę.

Jennifer Rush – „The Power Of Love”

Utwór, który w swoim repertuarze miała m.in. Celine Dion. Oryginalnie wykonywała go jednak Jennifer Rush, która była również współautorką piosenki. „Ja jestem twoją kobietą, a ty moim mężczyzną” – deklaruje tu podmiot liryczny, wyznając, że czasem się boi, jednak jest gotowa poznać siłę miłości.

W naszym zestawieniu znalazły się zagraniczne piosenki o miłości. Jeśli szukasz polskich przebojów dla zakochanych, znajdziesz je w oddzielnym artykule.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
wodzirej na wesele

Do jakiej muzyki weselnej będą bawić się goście?

Następny artykuł
polskie piosenki o miłości

Polskie piosenki o miłości – lista najpiękniejszych romantycznych utworów [TOP 10]

Zobacz też