K-pop – zespoły, które podbijają świat muzyki pop. Skąd ich fenomen?

Jeśli chodzi o popularny w ostatnich latach K-pop, zespoły cieszące się uznaniem to przede wszystkim BTS oraz Blackpink. Cenionych wykonawców jest jednak więcej. Jeśli jesteś miłośnikiem koreańskiego popu, musisz ich znać!
k pop zespoły

K-pop to światowy fenomen. Zespoły wykonujące taneczne połączenie popu, electropopu, hip-hopu, a nawet R&B podbijają listy przebojów na całym świecie. Łączy je fakt, że wszystkie założone zostały w Korei Południowej. Stylistycznie często się od siebie różnią, choć mają zbliżony wizerunek sceniczny, który bez wątpienia podoba się zachodnim odbiorcom. Jeśli chodzi o K-pop, zespoły dominujące to oczywiście BTS czy Blackpink, ale rynek jest dużo bardziej obszerny.

Fenomen koreańskiej muzyki pop

Popularność wykonawców K-popowych wzięła się przede wszystkim z tego, że ich muzyka w końcu jest dostępna dla masowego odbiorcy. Dzięki oczywiście internetowi i serwisom streamingowym. Muzyka ta, wpadająca w ucho i stworzona do tańca, rozkochała w sobie młodych ludzi na całym świecie. Wykonawcy z Korei garściami czerpią z dokonań zachodnich twórców, ale wszystko nagrywają w swoim unikalnym stylu. To okazało się strzałem w dziesiątkę.

K-pop – zespoły, które cieszą się największą popularnością

Jeśli interesuje cię K-pop, zespoły przedstawione na naszej krótkiej liście powinny być w kręgu twoich muzycznych fascynacji.

BTS

Czołowy przedstawiciel K-popu na świecie. Jest to siedmioosobowy boys band, który założony został w 2013 roku. Grupa zdobyła szereg nagród i wciąż uznawana jest za czołowego przedstawiciela gatunku. Ich utwory obecnie pobiły już 5 rekordów Guinnessa, w tym najczęściej oglądany film na YouTube. W ciągu 24 godzin, teledysk Butter otrzymał 108 milionów wyświetleń. BTS są pierwszą koreańską grupą nominowaną do nagrody Grammy. BTS nagrało jak do tej pory sześć albumów studyjnych, w tym ponad 255 piosenek napisanych i wyprodukowanych przez członków zespołu, a wszystkie rozeszły się w milionowym nakładzie. Fani BTS znani są pod nazwą ARMY. Jeśli chodzi o K-pop, zespoły takie jak BTS robią zdecydowanie największa karierę. BTS dzięki swojej sławie przynieśli koreańskiej ekonomii ok. 4,9 miliarda dolarów z samej turystyki.

Przeczytaj  Najpopularniejsze zespoły muzyczne z lat 70. – epoka rozkwitu rocka w Ameryce i Europie

Blackpink

Południowokoreański girls band, który założony został w 2016 roku. Zespół co ciekawe wydał jak do tej pory dwie płyty – jedna skierowana została na rynek koreański, druga natomiast na japoński. Popularność dziewczyn wyszła jednak daleko poza te kraje, a ich piosenek słuchają fanki i fani z całego świata.

Exo

Dwunastoosobowa grupa Exo to jeden z bardziej znanych wykonawców K-popowych w Korei Południowej. W swojej twórczości łączą R&B, dance i oczywiście szeroko rozumianą muzykę popularną. Grupa słynie ze złożonych układów choreograficznych, które prezentuje na scenie podczas koncertów. Zespół wydał jak do tej pory kilkanaście różnego rodzaju albumów – studyjnych, składanej koncertowych.

Twice

Składająca się z samych dziewcząt grupa swoją przygodę z muzyką zaczęła w 2015 roku i szybko zyskała na popularności. Głównie dzięki dużej aktywności w serwisach społecznościowych, gdzie Twice zebrały pokaźne grono fanów. Ten klasyczny K-pop zachwyca dyskotekowym brzmieniem. Zespół wydał już sześć płyt – trzy w Korei i trzy w Japonii. Kolejna w drodze.

Stray Kids

Tym razem 9-osobowy zespół męski oczywiście wprost z Korei Południowej. Zespół założony został przez przedstawicieli programu z gatunku reality show, który nosi tytuł – jakżeby inaczej – „Stray Kids”. Grupa szybko zyskała uznanie i popularność. Istnieje od 2017 roku. Interesuje cię K-pop? Zespoły takie jak Stray Kids są stworzone z myślą o tobie!

Artyści reprezentujący koreańskie popowe brzmienie są fenomenem sceny muzycznej. Wytwórnie zabiegają o podpisywanie kontraktów, ponieważ zainteresowanie koreańskim popem jest obecnie ogromne. Popularność K-popu bierze się przede wszystkim z image’u scenicznego, ale również działań na serwisach społecznościowych. Jednocześnie koncerty K-popowe wyprzedają się na pniu, a utwory wykonawców z tego nurtu mają setki milionów odsłuchów. Wygląda na to, że jesteśmy świadkami nowej muzycznej rewolucji w koreańskim wydaniu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
zespoły góralskie

Zespoły góralskie – konkursy, wesela i imprezy okolicznościowe. Co warto wiedzieć o muzyce regionalnej?

Następny artykuł
zespoły lat 80

Soliści i zespoły lat 80. – najpopularniejsi wykonawcy i twórcy niezapomnianych hitów. Nie tylko rock!

Zobacz też