Popularne zespoły muzyczne z różnych stron świata

Na rynku muzycznym nie od dziś największe sukcesy na skalę światową odnoszą grupy z USA i Anglii. Jednak są też popularne zespoły muzyczne z innych zakątków świata, których sława wykracza daleko poza ich kraj. Sprawdź, o jakich kapelach mowa!
zespoły rockowe

Większość grup, które osiągają sukces, ma ciekawsze perspektywy na globalną karierę, gdy przebije się na największych rynkach. Popularne zespoły muzyczne, które przedstawimy, nie pochodzą z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, ale mimo to zdołały zyskać wielu fanów na całym świecie. Przekonaj się, jakich grup warto posłuchać!

Popularne zespoły muzyczne – Australia

Zaczynamy od podróży na antypody. Choć bracia Young z urodzili się w Szkocji, jako dzieci przenieśli się do Australii. Właśnie tam w 1973 założyli AC/DC, a grupa w ciągu kilku lat osiągnęła ogromny sukces. Po wydaniu albumu „Highway to Hell” kapela zdobyła sławę w USA, której nie zmąciła nawet zmiana wokalisty. Zmarłego Bona Scotta zastąpił Brian Johnson i udowodnił talent choćby w tytułowym utworze z kolejnego krążka „Back in Black”. 

Nie tylko AC/DC

Równie charakterystyczny, choć odmienny styl od hardrockowego AC/DC miało INXS, gdzie prym także wiedli bracia (frontmanem był jednak Michael Hutchence). Do grona najbardziej popularnych zespołów muzycznych grupa z Sydney dołączyła po wydaniu płyty „Kick” z 1987 roku. Riff jednego z przebojowych singli z tego krążka wykorzystała w linii wokalu swojego hitu piosenkarka Dua Lipa. Którego? Sprawdź sam! A jeżeli interesuje cię kariera muzyczna i zastanawiasz się jak zostać piosenkarzem, bądź piosenkarką, kliknij: https://infojob.pl/jak-zostac-piosenkarka

Popularne zespoły muzyczne – Kanada

W Kanadzie nie brakuje słynnych wokalistów i wokalistek, jednak są tam również interesujące zespoły. Wystarczy wspomnieć o gigantach progresywnego grania, jakim było trio Rush. W XXI wieku popularne zespoły muzyczne to przede wszystkim Nickelback oraz Sum 41. Zwłaszcza ci pierwsi mają tylu fanów, ilu krytyków, ale nie można im odmówić talentu (także do ostrzejszego grania).

Przeczytaj  K-pop – zespoły, które podbijają świat muzyki pop. Skąd ich fenomen?

Popularne grupy z Irlandii

Najbardziej popularne zespoły muzyczne z Irlandii to oczywiście U2 i The Cranberries. Za sukces pierwszej z grup odpowiada nie tylko wokal Bono, ponieważ niepodrabialny ton gitary The Edge’a i często „połamane” rytmy Larry’ego Mullena sprawiły, że grupa ma swoich wiernych fanów od wczesnych lat 80. aż do dziś. Z kolei autorzy hitu „Zombie” wyróżniali się przede wszystkim dzięki wokalistce Dolores O’Riordan i prostym, ale wpadającym w ucho liniom basowym.

Znane zespoły z innych krajów Europy

Warto przenieść się teraz w inne miejsca Starego Kontynentu. Niewątpliwie do bardzo popularnych młodych zespołów należy Måneskin. W 2021 roku wzbudzający niemałe kontrowersje młodzi muzycy wygrali Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo i zwyciężyli w Konkursie Piosenki Eurowizji. Popularne zespoły muzyczne z Europy to także:

  • Omega (z Węgier);
  • Nightwish (z Finlandii);
  • Scorpions i Rammstein (z Niemiec);
  • Within Temptation (z Holandii);
  • Bajaga i instruktori z Serbii (piosenki w polskich wersjach to wielkie hity śpiewane przez Krzysztofa Krawczyka i Macieja Maleńczuka).

Ciekawym młodym zespołem jest także grupa Kaleo z Islandii, która zdobyła popularność dzięki nastrojowym piosenkom w klimatach bluesowych. Na pewno godne zobaczenia są występy na tle niezwykłej islandzkiej scenerii (nawet wokół wulkanu!).

Popularne zespoły muzyczne z RPA

Nie każdy wie, ale do popularnych zespołów muzycznych można zaliczyć również południowoafrykańskie grupy Seether i Kongos. Ta pierwsza grała muzykę post grunge i bez wątpienia na uwagę zasługuje wersja singla „Broken”, gdzie duet z wokalistą stworzyła jego ówczesna dziewczyna – Amy Lee z Evanescence. Bardziej zabawowe klimaty prezentuje zespół Kongos, którego nazwa pochodzi od nazwiska tworzących go braci. Single „Come With Me Now” czy „Take It From Me” to przykład ciekawego połączenia rockowej energii z charakterystycznym dla kapeli instrumentem, czyli akordeonem.
Jak widzisz, nie brakuje interesujących grup spoza USA i Wielkiej Brytanii. Gigantyczną sławą cieszą się nie tylko te anglojęzyczne. Warto wspomnieć, że Maná to jeden z najbardziej popularnych zespołów muzycznych, które śpiewają po hiszpańsku. Czy sprawdzisz, dlaczego meksykańska grupa sprzedała ponad 40 milionów płyt i od dziesięcioleci cieszy się niesłabnącą popularnością?

Przeczytaj  Zespoły rockowe i metalowe – najpopularniejsze kapele wszech czasów [TOP 10]
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Zagraniczne zespoły rockowe lat 80./90.

Zagraniczne zespoły rockowe lat 80./90. – przede wszystkim dobra energia!

Następny artykuł
punk rock

Punk rock – zespoły z lat 70. i 80., które zdefiniowały gatunek

Zobacz też